Habemus Papam Franciscum

2013-03-14

Habemus Papam Franciscum

Wraz z Kościołem od 11 lutego do 13 marca 2013 r. przeżyłyśmy czasów wiele. Najpierw z wielkim przejęciem przyjęłyśmy wiadomość o rezygnacji z posługi Piotrowej Ojca świętego Benedykta XVI. W Roku Wiary, w duchu wiary rozważałyśmy słowa Papieża, którymi zakomunikował swą decyzję w czasie konsystorza zwyczajnego w Watykanie w dniu 11 lutego 2013 r.

W tym szczególnym czasie zanosiłyśmy do Boga żarliwą modlitwę za Kościół i za Ojca świętego Benedykta XVI. Wędrowałyśmy także na Plac św. Piotra, by uczestniczyć w ostatnich spotkaniach z Papieżem w czasie niedzielnej modlitwy „Anioł Pański” i w środowych audiencjach generalnych.

Szczególnym przeżyciem była ostatnia audiencja generalna Benedykta XVI, która odbyła się 27 lutego 2013 r. na Placu św. Piotra, a następnie towarzyszenie Papieżowi w czasie odlotu helikopterem z Watykanu do Castel Gandolfo.

Kolejne dni były pełne modlitwy osobistej i wspólnotowej o potrzebne łaski dla Benedykta XVI, papieża emeryta oraz o światło Ducha Świętego w wyborze nowego Papieża. Siostry słuchały także wiadomości radia watykańskiego i konferencji prasowych rzecznika Stolicy Apostolskiej, który dzielił się szczegółami przygotowań do konklawe.

Wreszcie nadszedł dzień 12 marca 2013 r., oczekiwany czas rozpoczęcia konklawe. W duchu dziękowałyśmy Matkom Założycielkom, że nasz dom generalny jest tak blisko Watykanu i biegałyśmy w przewidzianym czasie ukazywania się dymu z komina nad Kaplicą Sykstyńską.

Duch Święty odpowiedział szybko na modlitwę Kościoła. W drugim dniu konklawe, 13 marca 2013 r. o godz. 19.06 ukazał się biały dym. Usłyszałyśmy wraz z tłumem wiernych zgromadzonych na Placu św. Piotra: HABEMUS PAPAM … FRANCISCUM. Po godzinie na balkonie Bazyliki Watykańskiej ukazał się Kardynał Jorge Mario Bergoglio z Buenos Aires w Argentynie, który został wybrany jako 266 Biskup Rzymu.

Radujemy się, że Kościół otrzymał najwyższego Pasterza, a nasze Zgromadzenie swego najwyższego przełożonego. Dziękujemy za to Bogu i dziękujemy Papieżowi Franciszkowi za przyjęcie wielkiego zadania. Trwamy na modlitwie, by Bóg poprzez wiernego Sługę dokonał tego, co zamierzył w swym odwiecznym planie zbawienia. Ochoczym sercem podejmujemy wspólnotowo i indywidualnie prośbę Ojca świętego: Módlcie się za mnie.

Strona główna / Galeria / Archiwum / Kontakt

Wszelkie Prawa Zastrzeżone CR 2010